ساخت لایت باکس عکاسی در خانه

چگونگی ساخت لایت باکس عکاسی

هنر عکاسی دارای تجهیزات و لوازم زیادی برای ارایه عکسی بی نقص میباشد. گاه ممکن است این تجهیزات و ابزار گران قیمت باشد و هر کسی از پس هزینه خریداری آنها بر نیاید. اما گرانی قیمت نباید بهانه ای باشد برای علاقه مندان به عکاسی. یکی از ابزار های بسیار کار آمد برای نورپردازی در عکاسی لایت باکس ها میباشند. از لایت باکس برای تعدیل در نور پردازی از اشیای مختلف استفاده میشود. قیمت لایت باکس ها در بازار متنوع است و دارای انواع مختلفی میباشد. در این نوشتار، ویزوریو روش ساخت لایت باکس خانگی که برای عکاسی از سوژه های کوچک تا متوسط مناسب است را برایتان تهیه کرده است. امیدواریم مفید واقع شود.

ابزار لازم برای ساخت لایت باکس

  • جعبه مقوایی( ترجیحا ضخیم)
  • پارچه سفید به مقدار متناسب
  • چسب
  • مقوا برای بک گراند
  • چاقو یا کاتر تیز
  • مداد و خط کش برای رسم خطوط

قدم اول : تهیه جعبه مقوایی

برای ورود نور به اطراف سوژه شما نیازمند برش زدن سه طرف از جعبه مقوایی هستید. از طرفین جعبه شروع کنید به برش زدن و سمت بالایی جعبه را به همان شکل هست دست نخورده باقی بگذارید. برای اینکه برش شما دقیق تر از آب در آید بهتر است هر طرف را به اندازه مساوی اندازه گیری کرده و سپس برش بزنید. اندازه برشی که در هر طرف جعبه میزنید بستگی به اندازه جعبه شما دارد.

طبق تصویر یک طرف جعبه را با کمک خط کش اندازه گیری کرده و برش بزنید. سپس دو طرف دیگر را نیز به همان ترتیب و روی خطوط کشیده شده  کات کنید. ( وقتی طرف دوم و سوم جعبه را برش میزنید مواظب باشید تا فشار زیادی روی جعبه وارد نشود. در غیر این صورت جعبه آسیب میبیند)

قدم دوم : استفاده از پارچه برای لایت باکس مورد نظر

پارچه های سفیدی را که برای این منظور تهیه کرده اید را اندازه برش های ایجاد شده بر روی جعبه قیچی کنید. (برای احتیاط یک تا دو سانتی متر بیشتر قیچی کنید). جاهایی که قرار است پارچه ها بر روی جعبه نصب شوند در عکس زیر مشخص شده است.

 

ساخت لایت باکس در خانه

پارچه ها را با دقت در محل های مورد نظر بچسبانید. هنگام نصب پارچه ها از محکم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. چرا که ممکن است بعدا دچار افتادگی یا چین و چروک شود.

چگونگی ساخت لایت باکس عکاسی

قدم سوم : ایجاد بک گراند برای لایت باکس

برای ایجاد بک گراند لایت باکس مد نظر خود میتوانید از مقوا یا کاغذ های مناسب برای این کار استفاده کنید. البته میتوانید کمی خلاقیت به خرج داده و از بک گراندهای جدیدتر با رنگ های متنوع نیز بهره ببرید. عرض جعبه را اندازه گیری کنید و با توجه به اندازه های آن بک گراند مد نظرخود را آماده کنید. در مورد طول بک گراند نگران نباشید چون باید آن را بیرون از جعبه قرار دهید.

ساخت لایت باکس تمام شد. برای ایجاد نور می توانید از سه چراغ در هر سه طرف استفاده کنید.

چگونه لایت باکس عکاسی بسازیم

چراغ ها را به کناره های لایت باکس و پارچه ها زیاد نزدیک نکنید. حال می توانید سوژه های مد نظر خود را درون جعبه نور خود قرار داده و عکس بگیرید.

لایت باکس عکاسی


آموزش عکاسی لایت ,باکس ,اندازه ,پارچه ,عکاسی ,گراند ,لایت باکس ,جعبه مقوایی ,اندازه گیری ,ساخت لایت ,برای ایجاد

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشخصات


کسب درآمد

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و.. دارید ؛ کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نماز آنلاین پرسش مهر 18/ وبلاگ زیباترین کلام روماک گرافیک آموزش تعمیرات دستگاه های جوش اینورتری دانلود آهنگ , فخر مزویک پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان solosmarket افکار ذهن خشمگین وب سایت رسمی اردبیل موزیک پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان رباعی های امروز درس نهم انشا پایه هفتم صفحه 55 درون یک فضاپیماراکه روی کره ماه فرود آمده تصور کنید تصویر ذهنی خود را بنویسید خلاصه اش دانلود هات گرام نسخه کامپیوتر وقتی بهم زل میزنی شرمنده میشم از نگات جز تو خیالی ندارم انشای گفت وگوی ماهی بادریا فرمول دکلره با ماست جوش شیرین در عشق حرف حالیش نیست عحیات قیافیه اصلی صفه ۵۵نگارش هفتم روتختي عروس languagefa